Our product range includes a wide range of sequins embroidery lace border, embroidered colourful sequin lace border, embroidered lace with mirror work, embroidered colorful laces trims and parsi embroidery laces.
Get Latest Price
| Width | 2 Inch |
| Material | Glass Nylon |
| Embroidery Type | Computer Embroidery |
| Fabric | Organza |
| Work Type | Sequence Work |
| Usage/Application | Garments |
| Roll Length | 9 Meter |
| Packaging Type | Roll |
| Brand | Lami |
| Wash Care | Dry clean |
| Country of Origin | Made in India |
Get Latest Price
| Width | 2.25 Inch |
| Material | Net |
| Usage/Application | Suit |
| Work Type | Sequence Work |
| Roll Length | 9 Meter |
| Wash Care | Dry clean |
Get Latest Price
| Material | Glass Nylon |
| Pattern | Embroidered |
| Usage/Application | Garments |
| Work Type | Mirror Work |
| Width | 1 Inch |
| Roll Length | 9 Meter |
| Brand | Lami |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Roll
Get Latest Price
| Width | 25 mm |
| Usage/Application | Dupatta |
| Brand | Lami |
| Length | 20m |
| Wash Care | Machine wash |
| Product Code | TL5116 |
| Packaging Type | Roll |
Get Latest Price
| Width | 2 Inch |
| Usage/Application | Saree |
| Brand | Lami |
| Length | 20 m |
| Wash Care | Machine wash |
| Country of Origin | Made in India |
| Product Code | TL5122 |
| Pattern | Embroidered |
Get Latest Price
| Width | 2 Inch |
| Usage/Application | Garments |
| Brand | Lami |
| Length | 9 m |
| Wash Care | Machine wash |
| Country of Origin | Made in India |
| Product Code | TL5144 |
| Pattern | Embroidered |
| Packaging Type | Roll |
Minimum order quantity: 50 Roll
Get Latest Price
| Width | 2 inch |
| Usage/Application | Garments |
| Brand | Lami |
| Length | 10 m |
| Wash Care | Machine wash |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Roll |
| Pattern | Embroidered |
| Product Code | TL5132 |
Get Latest Price
| Work Type | Embroidered |
| Usage/Application | Saree |
| Width | 2.25 Inch |
| Material | Silk |
| Wash Care | Machine wash |
| Roll Length | 9 Meter |
| Brand | Lami |
| Country of Origin | Made in India |
| Product Code | TL5114 |
Minimum order quantity: 50 Roll
Get Latest Price
| Fabric | Cotton |
| Pattern | Embroidered |
| Brand | Lami |
| Product Code | TL5115 |
| Width | 50 mm |
| Length | 15 m |
| Usage | Garments |
Minimum order quantity: 100 Roll
Get Latest Price
| Width | 2 Inch |
| Usage/Application | Garments |
| Work Type | Thread Work WIth Sequins |
| Roll Length | 9 Meter |
| Brand | Lami |
| Wash Care | Machine wash |
| Country of Origin | Made in India |
| Product Code | TL5120 |
Get Latest Price
| Width | 2 Inch |
| Usage/Application | Garments |
| Brand | Lami |
| Length | 15 m |
| Wash Care | Machine wash |
| Country of Origin | Made in India |
| Pattern | Embroidered |
| Product Code | TL5113 |
Minimum order quantity: 100 Roll
Get Latest Price
| Width | 30 mm |
| Brand | Lami |
| Length | 15 m |
| Wash Care | Handwash |
| Fabric | Cotton |
| Pattern | Embroidered |
| Product Code | TL5118 |
Get Latest Price
| Width | 2 Inch |
| Usage/Application | Garments |
| Brand | Lami |
| Length | 20m |
| Wash Care | Machine wash |
| Pattern | Embroidered |
| Fabric | Cotton |
| Product Code | TL5131 |
Get Latest Price
| Width | 2 Inch |
| Usage/Application | Garments |
| Brand | Lami |
| Length | 9 MTS |
| Wash Care | Machine wash |
| Pattern | Embroidered |
| Product Code | TL5143 |
Minimum order quantity: 50 Roll
SANDIP KACHIWALA
Lami International
No. 6/417, Pipla Sheri, Lal Darwaja, Surat - 395003, Gujarat, India