Providing you the best range of embroidery lace double sequins, designer embroidered lace, embroidered metallic gold color sequins lace trim, embroidery metallic gold color sequins lace trim and velvet lace border with effective & timely delivery.
Get Latest Price
| Work Type | Sequence Work |
| Usage/Application | Garments |
| Material | Organza |
| Width | 2.25 Inch |
| Length | 9 MTS |
| Color | Golden |
| Roll Length | 9 Meter |
| Wash Care | Dry clean |
| Brand | Lami |
| Country of Origin | Made in India |
Get Latest Price
| Width | 2.25 Inch |
| Material | Organza |
| Usage/Application | Garments |
| Work Type | Sequence Work |
| Roll Length | 9 Meter |
| Wash Care | Dry clean |
| Brand | Lami |
| Fabric Type | Organza |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Roll
Get Latest Price
| Usage/Application | Garments |
| Length | 20 m |
| Color | Golden |
| Brand | Lami |
| Weight | 15 gm per meter |
| Product Code | TL5340 |
| Fabric | Polyester |
Minimum order quantity: 60 Roll
Get Latest Price
| Usage/Application | Garments |
| Length | 20 |
| Brand | Lami |
| Weight | 15 gm per meter |
| Width | 50 mm |
| Packaging Type | Roll |
| Product Code | TL5347 |
Minimum order quantity: 50 Roll
Get Latest Price
| Usage/Application | Garments |
| Color | Golden |
| Length | 15 m |
| Brand | Lami |
| Weight | 18 gm per meter |
| Country of Origin | Made in India |
| Fabric | Polyester |
| Pattern | Embroidered |
| Product Code | TL5275 |
Get Latest Price
| Usage/Application | Garments |
| Color | Light Gold |
| Length | 20 m |
| Brand | Lami |
| Weight | 20 gm per meter |
| Width | 50 mm |
| Product Code | TL5332 |
| Fabric | Polyester |
Get Latest Price
| Usage/Application | Garments |
| Length | 20 m |
| Color | Golden |
| Brand | Lami |
| Weight | 16 gm per meter |
| Pattern | Embroidered |
| Product Code | TL5339 |
| Fabric | Polyester |
Get Latest Price
| Usage/Application | Garments |
| Color | Golden |
| Length | 20 m |
| Brand | Lami |
| Weight | 18 gm per meter |
| Product Code | TL5333 |
| Pattern | Embroidered |
| Fabric | Polyester |
Minimum order quantity: 60 Roll
Get Latest Price
| Usage/Application | Garments |
| Length | 20 m |
| Brand | Lami |
| Weight | 15 gm per meter |
| Product Code | TL5342 |
| Pattern | Embroidery |
| Fabric | Polyester |
Get Latest Price
| Usage/Application | Garments |
| Length | 15 m |
| Brand | Lami |
| Weight | 15 gm per meter |
| Product Code | TL5341 |
| Width | 50 mm |
| Pattern | Embroidered |
Get Latest Price
| Color | Golden |
| Length | 20m |
| Brand | Lami |
| Weight | 15 gm per meter |
| Country of Origin | Made in India |
| Fabric | Polyester |
| Width | 60 mm |
| Product Code | TL5338 |
| Pattern | Embroidered |
Get Latest Price
| Usage/Application | Garments |
| Color | Golden |
| Length | 20 m |
| Brand | Lami |
| Weight | 17 gm per meter |
| Country of Origin | Made in India |
| Product Code | TL5337 |
| Fabric | Polyester |
Get Latest Price
| Usage/Application | Garments |
| Length | 25 m |
| Brand | Lami |
| Weight | 15 gm per meter |
| Pattern | Embroidery |
| Product Code | TL5346 |
Get Latest Price
| Work Type | Embroidery |
| Place Of Origin | Surat |
| Size | 78 mm |
| Packaging Type | Card Packing |
| Roll Size | 9 MTR |
| Product Type | Embroidery Lace |
| Material | Velvet |
| Color | Red |
| Design | Embroidered |
Minimum order quantity: 30 Roll
SANDIP KACHIWALA
Lami International
No. 6/417, Pipla Sheri, Lal Darwaja, Surat - 395003, Gujarat, India