Leading Manufacturer of sequence cotton embroidery lace, fancy banarasi lace and embroidered colorful laces trims from Surat.
Get Latest Price
| Usage/Application | Cotton Lace White Lace Embroidery for Dresses, Baby Clothes, Bag & Etc |
| Color | White & Off-White |
| Material | Cotton Thread With Net Fabric |
| Length | 9 MTS |
| Roll Size M | 9 MTS |
| Width | 40 mm |
| Packaging Type | Roll |
| Brand | Lami |
| Product Code | LA1116 |
| Manufacturer | Lami International |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
Get Latest Price
| Color | Many Colors |
| Size | 4" inch |
| Usage/Application | Garment |
| Material | Polyster |
| Length | 9 meter |
| Work | Weaving |
| Packaging Type | Roll |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 30 Roll
Get Latest Price
| Usage/Application | Cotton Lace White Lace Embroidery for Dresses, Baby Clothes, Bag & Etc |
| Color | White & Off-White |
| Material | Cotton Thread With Net Fabric |
| Length | 9 MTS |
| Roll Size M | 9 MTS |
| Width | 45 mm |
| Brand | Lami |
| Product Code | LA1118 |
| Manufacturer | Lami International |
Minimum order quantity: 100 Piece
Get Latest Price
| Width | 2 Inch |
| Usage/Application | Garments |
| Brand | Lami |
| Length | 10 m |
| Wash Care | Handwash |
| Country of Origin | Made in India |
| Pattern | Embroidered |
| Product Code | TL5142 |
| Packaging Type | Roll |
SANDIP KACHIWALA
Lami International
No. 6/417, Pipla Sheri, Lal Darwaja, Surat - 395003, Gujarat, India