Pioneers in the industry, we offer fancy banarasi lace, designer saree lace, decorative fancy lace and parsi multi embroidery lace from India.
Get Latest Price
| Usage/Application | Garment |
| Color | Many Colors |
| Size | 9 meter |
| Material | Polyster |
| Length | 9 meter |
| Work | Weaving |
| Packaging Type | Roll |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 30 Roll
Get Latest Price
| Usage/Application | Garment |
| Color | All Colour |
| Size | 1" INCH |
| Material | ORGANZA |
| Width | 1" INCH |
| Country of Origin | Made in India |
Get Latest Price
| Usage/Application | Garment |
| Color | Anmol , Silver , Gold , Pearl , Black , Grey |
| Size | 1.5 inch |
| Material | Glitter Zari |
| Width | 36 mm |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 250 Roll
Get Latest Price
| Size | 1.5" inch (36 mm) |
| Material | Polyester |
| Work | Resham Thread With Sequence |
| Color | Multi Color |
| Usage/Application | Garments |
| Type | Double Sided |
| Roll Size M | 9 meter |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 60 Roll
Get Latest Price
| Hand Wash | Soft |
| Material | Polyester |
| Usage/Application | Garments |
| Work | Zari |
| Country of Origin | Made in India |
SANDIP KACHIWALA
Lami International
No. 6/417, Pipla Sheri, Lal Darwaja, Surat - 395003, Gujarat, India