Providing you the best range of gota patti jacquard lace saree border, gota jacquard border lace, jaquard woven gota lace border and gota jacquard borders with effective & timely delivery.
Get Latest Price
| Roll Size | 9.00 Meter |
| Usage/Application | Garments |
| Width | 1 inch |
| Brand | Lami |
| Material | Gota With Polyester |
| Work | Gotta Patti |
| Country of Origin | Made in India |
Get Latest Price
| Roll Size | 9 Meters |
| Usage/Application | Garments |
| Width | 2 inch |
| Brand | Lami |
| Work | Gotta Patti |
| Country of Origin | Made in India |
| Fabric | Jacquard |
| Packaging Type | Roll |
| Product Code | S3221 |
Get Latest Price
| Traditional Name | Gota Lace |
| Roll Size | 9.00 Meter |
| Usage/Application | Garments |
| Width | 2 inch |
| 1 Roll Contains | 9 Meter |
| Brand | Lami |
| Material | Gota |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Roll
Get Latest Price
| Roll Size | 9 m |
| Usage/Application | Saree |
| Traditional Name | Gota Lace |
| Width | 1 inch |
| Brand | Lami |
| Work | Gotta Patti |
| Country of Origin | Made in India |
| Fabric | Jacquard |
| Product Code | S3221 |
Minimum order quantity: 200 Roll
Get Latest Price
| Traditional Name | Gota Lace |
| Roll Size | 9 m |
| Usage/Application | Suit & Kurti |
| Width | 1 inch |
| Brand | Lami |
| Work | Gotta Patti |
| Country of Origin | Made in India |
| Fabric | Jacquard |
| Product Code | S3234 |
Minimum order quantity: 200 Roll
Get Latest Price
| Traditional Name | Gota Lace |
| Roll Size | 9 m |
| Usage/Application | Suit & Kurti |
| Width | 1 inch |
| Brand | Lami |
| Work | Gotta Patti |
| Country of Origin | Made in India |
| Fabric | Jacquard |
| Product Code | S3233 |
Minimum order quantity: 200 Roll
Get Latest Price
| Traditional Name | Gota Lace |
| Roll Size | 9 m |
| Usage/Application | Suit & Kurti |
| Width | 2 inch |
| Brand | Lami |
| Work | Gotta Patti |
| Country of Origin | Made in India |
| Product Code | S3230 |
| Fabric | Jacquard |
Minimum order quantity: 200 Roll
Get Latest Price
| Traditional Name | Gota Lace |
| Roll Size | 9 m |
| Usage/Application | Suit & Kurti |
| Width | 1 inch |
| Brand | Lami |
| Work | Gotta Patti |
| Country of Origin | Made in India |
| Fabric | Jacquard |
| Product Code | S3224 |
Minimum order quantity: 200 Roll
Get Latest Price
| Traditional Name | Gota Lace |
| Roll Size | 9 MTS |
| Usage/Application | Suit & Kurti |
| Width | 1 inch |
| Brand | Lami |
| Work | Gotta Patti |
| Country of Origin | Made in India |
| Product Code | S3223 |
| Fabric | Jacquard |
Minimum order quantity: 200 Roll
Get Latest Price
| Traditional Name | Gota Lace |
| Roll Size | 9.00 Meter |
| Usage/Application | Saree |
| Width | 1 inch |
| Brand | Lami |
| Work | Gotta Patti |
| Country of Origin | Made in India |
| Product Code | S3219 |
| Fabric | Jacquard |
| GSM | 180 |
Minimum order quantity: 200 Roll
Get Latest Price
| Usage/Application | Saree |
| Width | 2 inch |
| Brand | Lami |
| Work | Gotta Patti |
| Country of Origin | Made in India |
| Product Code | S3210 |
| Fabric | Jacquard |
| Packaging Type | Roll |
Minimum order quantity: 200 Roll
Get Latest Price
| Traditional Name | Gota Lace |
| Roll Size | 9 m |
| Usage/Application | Suit & Kurti |
| Width | 2 inch |
| Brand | Lami |
| Work | Gotta Patti |
| Country of Origin | Made in India |
| Product Code | S3146 |
| Packaging Type | Roll |
| Fabric | Jacquard |
Minimum order quantity: 200 Roll
Get Latest Price
| Traditional Name | Gota Lace |
| Roll Size | 9m |
| Usage/Application | Suit & Kurti |
| Width | 1 inch |
| Brand | Lami |
| Work | Gotta Patti |
| Country of Origin | Made in India |
| Product Code | S3131 |
| Fabric | Jacquard |
| Packaging Type | Roll |
Minimum order quantity: 200 Roll
Get Latest Price
| Usage/Application | Saree |
| Width | 2 inch |
| Size | 9 MTS |
| Brand | Lami |
| Work | Gotta Patti |
| Country of Origin | Made in India |
| Fabric | Jacquard |
| Product Code | S3127 |
| Packaging Type | Roll |
Minimum order quantity: 200 Roll
SANDIP KACHIWALA
Lami International
No. 6/417, Pipla Sheri, Lal Darwaja, Surat - 395003, Gujarat, India