Offering you a complete choice of products which include gold jacquard ribbons and gold zari lace.
Get Latest Price
| Pattern | Embroidered |
| Packaging Type | Roll |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Golden |
| Width | 2 Inch |
| Fabric | Jacquard |
| Usage | Garments |
| Product Code | S2747 |
| Brand | Lami |
Minimum order quantity: 200 Roll
Get Latest Price
| Packaging Type | Roll |
| Country of Origin | Made in India |
| Fabric | Jacquard Ribbons |
| Width | 40 mm |
| Brand | Lami |
| Length | 15 m |
| Product Code | S3433 |
Minimum order quantity: 250 Roll
Get Latest Price
| Color | Golden |
| Pattern | Zari Border |
| Packaging Type | Roll |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Lami |
| Product Code | S3269 |
| Width | 35 mm |
| Length | 9 m |
| Fabric | Jacquard |
Minimum order quantity: 200 Roll
Get Latest Price
| Color | Golden |
| Pattern | Embroidered |
| Packaging Type | Roll |
| Country of Origin | Made in India |
| Product Code | S3265 |
| Length | 12 m |
| Fabric | Jacquard |
| Brand | Lami |
| Width | 35 mm |
Minimum order quantity: 200 Roll
Get Latest Price
| Color | Golden |
| Pattern | Embroidered |
| Packaging Type | Roll |
| Country of Origin | Made in India |
| Fabric | Jacquard |
| Product Code | S3257 |
| Width | 40 mm |
| Brand | Lami |
Minimum order quantity: 200 Roll
Get Latest Price
| Color | Golden |
| Pattern | Embroidered |
| Packaging Type | Roll |
| Country of Origin | Made in India |
| Width | 2 Inch |
| Length | 10 m |
| Brand | Lami |
| Product Code | S3246 |
| Fabric | Jacquard |
Minimum order quantity: 200 Roll
Get Latest Price
| Color | Golden |
| Pattern | Embroidered |
| Packaging Type | Roll |
| Country of Origin | Made in India |
| Width | 2 inch |
| Length | 9 m |
| Product Code | S3054 |
| Brand | Lami |
| Fabric | Jacquard |
| Usage | Garments |
Minimum order quantity: 100 Roll
Get Latest Price
| Color | Golden |
| Packaging Type | Roll |
| Fabric | Jacquard |
| Width | 50 mm |
| Length | 12 m |
| Product Code | S2772 |
| Brand | Lami |
Minimum order quantity: 250 Roll
Get Latest Price
| Color | Golden |
| Packaging Type | Roll |
| Country of Origin | Made in India |
| Width | 30 mm |
| Usage | Garments |
| Length | 9 m |
| Product Code | S2771 |
| Brand | Lami |
| Fabric | Jacquard |
Minimum order quantity: 250 Roll
Get Latest Price
| Color | Golden |
| Pattern | Embroidered |
| Packaging Type | Roll |
| Product Code | S2751 |
| Fabric | Jacquard |
| Brand | Lami |
| Width | 60 mm |
| Length | 12 m |
Minimum order quantity: 150 Roll
Get Latest Price
| Color | Golden |
| Pattern | Embroidered |
| Packaging Type | Roll |
| Fabric | Jacquard |
| Product Code | S2750 |
| Usage | Garments |
| Brand | Lami |
| Weight | 18 gm per meter |
Minimum order quantity: 150 Roll
Get Latest Price
| Color | Gold |
| Pattern | Embroidered |
| Packaging Type | Roll |
| Country of Origin | Made in India |
| Product Code | S2748 |
| Fabric | Jacquard |
| Length | 12 m |
| Brand | Lami |
Minimum order quantity: 200 Roll
Get Latest Price
| Usage/Application | Garments |
| Work Type | Zari Work |
| Width | 1 Inch |
| Color | Golden |
| Roll Length | 9 Meter |
| Wash Care | Machine wash |
| Material | Zari |
| Brand | Lami International |
| Handcrafted | No |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 200 Piece
SANDIP KACHIWALA
Lami International
No. 6/417, Pipla Sheri, Lal Darwaja, Surat - 395003, Gujarat, India